icon__search

Kohvipaus

Kohvipaus 2024-02-15

February 15, 2024 • Helle Aan

Helistame Püha Johannese Kooli. Direktriss Liivika Simmul tutvustab Püha Johannese Kooli tegevuspõhimõtteid ja õppesuundi, mida rakendatakse gümnaasiumiõppes. Registreeruda saab kodulehel, toimuvad katsed, seejärel kutsutakse vestlusele, mis on eelmiste aastate kogemuse põhjal saanud paljudele sisseastujatele määravaks valida just see kool. Väikegrupid õppes ja mentorlus koos kooli traditsioonidega annavad õppes tugeva baasi edaspidisteks valikuteks.

Kohvipaus 2024-02-13

February 13, 2024 • Helle Aan

Telefonil Irina Pärt

Kohvipaus 2024-02-01

February 1, 2024 • Helle Aan

Alfa kursused on populaarsed ja neid korraldatakse kogudustes paar korda aastas - tavaliselt uue aasta alguses ja sügisel. EKNK Toompea koguduses algab Alfa 6. veebruaril ja korraldustiimi juht Janek Kuusk kirjeldab, milline on kursuse olemus ja varasemate kursuste põhjal, mis muutub osalejatega. Põhiline, mida kõige enam välja tuuakse, on rahu tunnetus, ei osata seletada, kuidas sisemine rahu tekib, aga rahu inimeses muudab teda ennast.

Kohvipaus 2024-01-26

January 26, 2024 • Helle Aan

EELK Vaimulike Konverents toimus sel aastal http://35.korda Palusime konverentsi korraldava juhatuse liikmel Kanepi koguduse õpetajal Margit Lailil tutvustada toimunut. Kokku tullakse, et taas kohtuda ja omavahel vestelda. Ja muidugi on oluline sõnumitel ning ettekannetel, mis toetasid Sõnaga teenimise aspekte nii Piibli teksti valgusel kui laiemalt - mis on kiriku ootused ja mil moel ühiskond näeb vaimulikke. Luterliku Maailmaliidu vaade laiendas omakorda suhet ja kohta maailmas tegutsevate luterlike kirikute peres. Konverentsi kõrgpunkt on ühine lauaosadus ja aasta vaimuliku valimine. Sel aastal on aasta vaimulik Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola. Kuna Margit Lail on saanud sama tiitli aastal 2022, siis uurisime, mis tähendus ja mõju on oma kaasteenijate tunnustusel. Margit rõõmustas, et tagasiside tänavuse konverentsi korraldusele oli positiivne.

Kohvipaus 2024-01-19

January 19, 2024 • Helle Aan

Pärnu Saalemi Vabakoguduses toimub midagi teistsugust - noorte TTT juba 20. jaanuaril saab teoks veidi teistsugune Tervikliku Tervenemise Teenistus noortele. Pärnu teenistuse tiimi juht Alari Allikas avab kuulajale, kuidas seda teenistust ette valmistatakse ja mis kirikusaalis toimub. Julgustame vaatamata vanusele kõiki osa võtma, sest Jumala silmis oleme Tema lapsed.

Kohvipaus 2024-01-16

January 16, 2024 • Helle Aan

EKNK piiskop Alur Õunpuu jagab rõõmu kiriku koguduste pastorite ja töötegijate meeskondadele koolitusest CBI (Church Basics International) , mis kujunes väga sisutihedaks ja töiseks, samas rõõmsaks taaskohtumiseks ning üksteise vaimulikuks tugevdamiseks. Läbivad märksõnad: juhtimine, nelipühiliku vaimuliku elu tasandid, visioon/missioon, vaimulik elu, missioonimeelne elu, strateegiline palve, kolm kihti koguduses. Nii motiveeriv õhkkond ja uutele kogemustele juhtiv koolitus saab järje juba mai kuus.

Kohvipaus 2024-01-11

January 11, 2024 • Lisbeth Ilves

FONFESTi kultuuriprogramm toetab Karmeli koguduse 130. aastapäeva tähistamist. Selle raames kutstaksee kõiki unikaalsele teatrifestivalile Fons Fest, kus tuleb esitlusele viis etendust. Kes ma olen? Kas ja kes on Jumal? Kuidas liikuda ka kõige suurematest “elu-ummikutest”? Usume, et läbi uute ja tuntud näidendite saavad need ning mitmeid teisedki küsimused hoopis avaramaks kogetud & mõeldud. Lisaks etendustele korraldatakse koostöös Kõrgema Usuteadusliku Seminariga sisukad ja südamlikud kohvikustiilis vestlusõhtud, mille käigus etendustest tõstatunud teemasid on võimalik edasi juurelda ning arutleda - nii selgitab Karmeli pastor Gunnar Kotiesen.  Fons, mis ladina keelest tõlgituna tähendab allikas, tahab pakkuda tõeliselt värsket sõõmu teatri-, kultuuri- ja kirikumaastikule.

Kohvipaus 2023-12-24

December 24, 2023 • Helle Aan

Saamuel Kadanik'u tunnistab, kuidas Jeesus tegutseb. Vaid mõned aastad tagasi tunnistas Saamuel, et tal on Jumalalt ilmutus, et ta läheb Aafrikasse misjonäriks -see tundus võimatuna. Täna unnistab Saamuel, kuidas ta jõudis USAsse koolitusele ja millised on olnud palvete vastused eri riikides, kus Saamuel on nö ,,alles" kooli lõpetamise raames praktikal olnud. Kuulake ja veenduge, et ka täna mitte kusagil kaugel maal, vaid ka siin ja praegu Jeesus tegutseb!

Kohvipaus 2023-12-19

December 19, 2023 • Helle Aan

Stuudios on Marge-Marie Paas, kes kutsus kokku Katoliku kiriku pressiesindajad meie naaberriikidest, et ühiselt töösse võtta üksteist toetav kommunikarsiooniarendus.

Kohvipaus 2023-12-01

December 1, 2023 • Lisbeth Ilves

Telefonil Jüri Vahtramäe

Kohvipaus 2023-11-29

November 29, 2023 • Helle Aan

Täna algab jõulujazz, juba 28. korda. Anne Erm kirjeldab kava ja tõstab esile estivali Jõulujazz programmist nii rahvusvahelisi jazzistaare, tribüütkontserte, esmakordselt Jazzkaare programmis üles astuvaid kodumaiseid artiste kui ka Erkki-Sven Tüüri teose „Mare Lacrimarum“ Eesti esiettekande Kõik huvilised lindlasti leiavad meelepärast muusikat. Eriliselt armsad on ka Tallinna ja Tartu Jaani kirikutes Marilyn Mazur,iosefine Cronholmi, Anders Jormini & Jaak Sooääre „Butterfly Elegies“.

Kohvipaus 2023-11-21

November 21, 2023 • Helle Aan

26. novembril kell 18 on Kultuurikatlas Gospelõhtu, mille ettevalmistusest ja teostamisest võtab osa praktiliselt kogu Mosaiik koguduse liikmeskond. Stuudios on GERLY ELBRECHT (gospelõhtu sisujuht, Mosaiik koguduses teenistuse korraldamise eest vastutaja ja . HELERIN OKSA (Mosaiik koguduse gospelkoori juht) selgitavad,mida nad seekord gospelõhtu ettevalmistamiseks teisiti on teinud. Kes pühapäeval olid Kristiine keskuses, võisid kuulda Gospelkoori esinemist ja sõnavõtte. Gospelõhtu evangeelne vorm Kultuurikatlas on traditsiooniks kujunemas, kuid tänavu on õhtusse planeeritud midagi uut, mida tuleb oma silmaga näha ja oma kõrvaga kuulda.